Mateřská škola Osvobození

Stávka

Mateřská škola Pelhřimov, příspěvková organizace

Vážení rodiče,

Vzhledem k tomu, že se většina zaměstnanců Mateřské školy Pelhřimov rozhodla podpořit požadavky školských odborů, a v pondělí 27. 11. 2023 se zapojí do celodenní výstražné stávky, jsme nuceni omezit tento den provoz MŠ.

Účastí ve stávce chceme podpořit naše provozní zaměstnance, jejichž mzda je již nyní hluboko pod hranicí průměru, aby nedošlo k jejímu dalšímu snižování nebo redukci jejich pracovních míst. Nechceme, aby poklesla nastavená úroveň na našich školách ať už v oblasti stravování, čistoty prostředí nebo péče o děti se speciálními potřebami. Již nyní je zájem o provozní pozice v MŠ minimální a nikdo z nás se nechce dočkat toho, že místo kvalitního teplého jídla si naše děti budou do MŠ donášet studenou stravu z domu. Provozní zaměstnanci jsou nepostradatelnou součástí celého školského systému, a podle toho by také měla být jejich práce ohodnocena.

Žádáme Vás proto o podporu, a pokud můžete, nechte si prosím vaše dítě

v pondělí 27. 11. 2023 doma

Pro ty z Vás, kteří opravdu nemohou zajistit pro své dítě tento den hlídání, nabízíme omezený provoz včetně stravy

• na pracovišti MŠ Komenského
  • na pracovišti MŠ U Stínadel
  • MŠ Osvobození, Pražská a Pod Náspem zůstanou 27. 11. po celý den uzavřena

Účast či neúčast vašeho dítěte v MŠ 27. 11. prosím všichni obratem potvrďte v anketě aplikace TWIGSEE

Případné požadavky a dotazy směřujte přímo na vedení školy k rukám ředitelky MŠ

Mgr. Věry Harudové (msprazska@mupe.cz, 778 702 287)

Děkujeme všem za pochopení a vstřícnost.

Za kolektiv Mateřské školy Pelhřimov

Mgr. Věra Harudová